Skip to: Menu | Main content

PKP PR: Równoważność zachowana, ponad 380 licencji sprzedane zgodnie z ustawą PZP

watchdog, Czw, 2007-11-29 23:13

Spółka PKP Przewozy Regionalne ogłosiła . Szacunkowa wartość tego zamówienia (bez VAT) to zgodnie z informacjami w ogłoszeniu 2 351 336,82 zł. W tej kwocie mieści się również budżet na 386 licencji oprogramowania systemowego i kilka licencji specjalistycznych. Przy okazji tego zamówienia z należy stwierdzić, że przedmiot zamówienia został opisany zgodnie ze wskazaniami zawartymi w ustawie PZP. Spełniono jednak jedynie jej minimalne wymagania względem opisu przedmiotu zamówienia ponieważ najlepszy, zalecany przez ustawodawcę, sposób opisu to taki, który zawiera wyszczególnienie cech funkcjonalnych zamawianego produktu. W przypadku oprogramowania ułatwia to wykonawcom przygotowanie najodpowiedniejszej oferty, ale też stanowi punkt odniesienia dla klauzuli „lub równoważne”, gdyż wykonawca chcący zaoferować alternatywne oprogramowanie, wie na czym ta równoważność miałaby polegać. Niestety przy obecnie zastosowanym sposobie opisu nie jest to do końca jasne.

Na pochwałę zasługuje fakt, że za każdym razem kiedy użyto nazwy własnej produktu towarzyszyła jej klauzula „lub równoważne”.

    Np. „Microsoft OEM Office 2007 Proffesional Edition Polish SP2 lub
    równoważny”

Pochwała jest tym bardziej uzasadniona, że na łamach naszego serwisu dowodzimy iż nie jest to jeszcze zbyt powszechna praktyka wśród zamawiających oprogramowanie.

Odpowiedz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania