Skip to: Menu | Main content

Kim jesteśmy?

zbraniecki, Śro, 2006-12-13 23:26

KROS - Koalicja na Rzecz Otwartych Standardów to nieformalna grupa założona przez przedstawicieli firm z branży IT - Altar, Corel, IBM, Macrologic, Novell, Oracle, Rodan Systems, Software AG, 7bulls, 7thGuard.net, Sun Microsystems, UBIK Business Consulting, Ux Systems, Varico. Partnerami Koalicji są też organizacje pozarządowe: Aviary.pl, ISOC Polska (Internet Society Poland), Stowarzyszenie Linux Profesjonalny, Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO oraz Katedra Informatyki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej. Celem KROS jest promocja otwartych standardów informatycznych.

Naszym zdaniem otwarte standardy są niezbędnym elementem koniecznym dla zdrowego rozwoju konkurencji i zapewniania neutralności technologicznej państwa. Jesteśmy przekonani, że tylko w ten sposób, można zapewnić niezależność i wolność wyboru użytkowników oraz wesprzeć wolną konkurencję między producentami oprogramowania.

Jako sposób działania obraliśmy koalicję, ponieważ cel, który nas jednoczy, jest uniwersalny i jasny, a koalicja pozwala nam działać elastycznie, wspólnie wspierając wartości, które razem wyznajemy.

Będziemy skupiać firmy i środowiska, które wspólnie z nami wyznaja te wartości, wypracowywać wspólne stanowiska i promować wiedzę o otwartych standardach w środowiskach biznesowych oraz politycznych.

Nasza inicjatywa została zainspirowana przez "ODF Alliance", który świetnie promuje idee reprezentowane zarówno korporacje, koła naukowe, środowiska programistów Open Source jak i rządy krajów. Nasza koalicja ma ambicje stać się bazą wiedzy na temat większej liczby otwartych standardów, takich jak XML, HTML, SVG, standardy ISO czy W3C.

dylemat (niezweryfikowany), Pon, 2007-02-19 17:27

Jakimi metodami zamierzacie promowac i wspierac otwarte standardy?

lmj, Czw, 2007-03-01 12:32

Sposobów jest wiele, ich realizacja zależy tylko od aktywności naszych Koalicjantów. Naszymi głównymi metodami są informowanie i edukowanie na tematy: czym są otwarte standardy, dlaczego są ważne i w jaki sposób z nich korzystać. Naszym zdaniem dzięki sprawnej kampanii informacyjnej możemy doprowadzić do umieszczenia w systemie prawnym odwołań do otwartych standardów i neutralności technologicznej. Poza tym staramy się zwiększyć świadomość istnienia i znaczenia otwartych standardów - przez spotkania, konferencje, artykuły...

pozdrawiam,
Łukasz Jachowicz, 7thGuard.net

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania