Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Śródmieście: 106 licencji systemów operacyjnych i brak klauzuli "lub równoważne"

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy opublikował informację o przetargu na dostawę sprzętu komputerowego – 106 zestawów komputerowych i 106 monitorów LCD. Wartość zamówienia nie przekracza równoważności kwoty 211.000 Euro, wyrażonej w złotych.
Podobnie, jak w wielu poprzednich przypadkach, tak i tutaj wymagany jest system operacyjny konkretnego producenta, bez dopuszczenia ofert równoważnych. Chodzi o system „MS Windows XP Professional PL z Service Pack 2”, co można przeczytać w punkcie I.1.1. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (link do dokumentu znajduje się na końcu artykułu).
Dodatkowo, w postępowaniu przedmiotowym złożony został przez jednego z wykonawców protest. Jego treść można przeczytać pod adresem (plik PDF, ok. 3 MB). Powodem do protestu stał się zapis dotyczący płyty głównej, a konkretnie wymóg, aby była ona „zaprojektowana i wykonana przez producenta komputera”. Protestujący wskazywał na niezgodność takich działań z zapisem Ustawy, która zabrania preferowania produktów jednej firmy. Według niego oznacza to świadome preferowanie producentów, którzy mają w swej ofercie wszystkie podzespoły, a przez to ogranicza konkurencję.
W rozstrzygnięciu protestu (http://www.zgn.waw.pl/przetargi/download/1047.html), zamawiający oddalił go, a jako uzasadnienie podał m. in. wyrok Zespołu Arbitrów z dnia 19 sierpnia 2003 roku, czyli sprzed uchwalenia obecnej ustawy Prawo zamówień publicznych, co miało miejsce 29 stycznia 2004 roku. Można mieć więc wątpliwości, czy odwołanie się do wspomnianego wyroku było zasadne.

Linki:
Protest


Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przy pomocy poniższego zadania odróżniamy robotów od ludzi aby zapobiec spamowi umieszczanego w serwisie przez automaty.