Muzeum zamawia w oparciu o ustawę, ale wbrew jej postanowieniom

14 lutego br. zarządzający Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie opublikowali na swojej stronie internetowej dokumentację do na 17 zestawów komputerowych, monitory, przełącznik sieciowy i 1 laptopa. Zgodnie z treścią zamówienia każdy zestaw komputerowy powinien zostać wyposażony w system operacyjny MS Vista Business 32 bit OEM, dwa z nich powinny posiadać licencje na oprogramowanie biurowe MS Office 2007 SBE OEM, piętnaście licencje na edytor tekstu MS Word 2002 OEM. Notebook z kolei powinien mieć zainstalowane oprogramowanie MS Windows Home Premium i MS Office 2007 SBE OEM.

Zamawiający, podając nazwy konkretnych programów naruszył niestety postanowienia ustawy Prawo Zamówień Publicznych nie dodając słów “lub równoważne” w miejscach, w których odwołał się do konkretnych znaków handlowych. Jest to wyraźnie wymagane w ust. 3 art. 29 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo Zamówień Publicznych.

Zastanawiające są przyczyny tego typu błędów, a mianowicie czy wynikają one z niewiedzy, czy raczej z ignorancji wobec przepisów? A jeśli z niewiedzy to dlaczego zamawiający rozpisują przetargi w oparciu o ustawę, której treści nie znają.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przy pomocy poniższego zadania odróżniamy robotów od ludzi aby zapobiec spamowi umieszczanego w serwisie przez automaty.