Uzupełnienie - MSWiA: 400 serwerów dla starostw (...)

Jak słusznie jeden z czytelników naszego serwisu jeden z wpisów nie komentuje wszystkich przypadków naruszenia prawa przetargowego w opisywanym przetargu. Chodzi o zamówienie publiczne MSWiA na „Dostawę serwerów do obsługi brokera lokalnego ADS xp oraz sprzętu informatycznego do obsługi kopii bazy operacyjnej i CEP-S”. W artykule z 21 stycznia br, nie wypunktowaliśmy, że również sposób zamawiania bazy danych dla ww. serwerów nie jest poprawny. Do opisu przedmiotu zamówienia użyto konkretnej nazwy bazy danych, bez równoczesnego dodania słów „lub równoważne”:

Licencja na oprogramowanie – dla 2 rdzeni w serwerze bazodanowym: [...] Oracle9i Database Release 2 Enterprise Edition for AIX-Based 5L Systems z Asystą Techniczną i Konserwacją przez okres 24 miesięcy

Komentarz naszego czytenika sugeruje również, że wymagania stawiane przez zamawiającego są w pełni dostosowane do jednego producenta, co w pewnym sensie ogranicza wolne konkurowanie, a tego typu praktyk zabrania choćby art. 7 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Niestety nie możemy spełnić prośby zawartej w komentarzu i opblikować rozstrzygnięcia przetargu, gdyż takie dane nie są obecnie dostępne na stronie internetowej MSWiA.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przy pomocy poniższego zadania odróżniamy robotów od ludzi aby zapobiec spamowi umieszczanego w serwisie przez automaty.