Skip to: Menu | Main content

Kilka słów o mnie i moim blogu

Jacek Łęgiewicz, Pią, 2006-12-22 10:58

Jacek ŁęgiewiczWitam serdecznie w moim blogu. Nie mam jak dotąd doświadczenia w prowadzeniu internetowego dziennika, proszę więc o kredyt wyrozumiałości na czas, jaki będzie niezbędny do nauczenia się korzystania z tej bardzo ważnej formy komunikacji.

Myślę, że powinienem zacząć od przedstawienia się.

Nazywam się Jacek Łęgiewicz. Mam 31 lat.

Pracuję w IBM Governmental Programs jako Główny Specjalista. Na co dzień zajmuję się środowiskiem regulacyjnym, w jakim IBM prowadzi swoją działalność w Unii Europejskiej, a przede wszystkim w Polsce. W ramach korporacji należę do globalnego zespołu zajmującego się regulacjami w obszarze własności przemysłowej i intelektualnej. W związku z tym szczególnie interesuje mnie tematyka otwartych standardów, otwartych rozwiązań informatycznych, wynalazczości i jej patentowania oraz innowacyjności. Zajmuję się także innymi problemami, wśród których dużą grupę stanowią regulacje outsourcingu.

W związku w moją działalnością zawodową jestem też Wiceprezesem Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Informatyki i Telekomunikacji - organizacji branżowej PKPP Lewiatan.

Na treść mojego blogu będzie też w oczywisty sposób miało wpływ moje życie prywatne. Od ponad trzech lat mam wspaniałą żonę Kasię, dwa lata temu urodziła się nam urocza córeczka Jagoda i myślę, że nasza rodzina jest przykładem radości jaką daje otwartość.

Wolny czas spędzam głównie z rodziną jeżdżąc na rowerach po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Lubię też wędkowanie, a ostatnio uczę się grać w golfa.

Rozpoczynając blog, mam nadzieję, że będzie on dla Państwa źródłem informacji oraz pomysłów, które ułatwią promowanie otwartych standardów w obszarze IT. Sam głęboko wierzę, że wprowadzanie do życia społecznego otwartych standardów jest skazane na sukces, co pokazuje upowszechnienie protokołów TCP/IP, SMTP. HTTP i wielu innych. Wyzwanie, jakie staje przed nami to przyspieszenie procesu adaptacji kolejnych otwartych standardów, w tym także odpowiedzialne zdefiniowanie czym otwarty standard jest. Liczę na Państwa głosy w dyskusji i komentarze do moich wpisów.

Na koniec chciałbym podkreślić, że wszystkie opinie prezentowane przeze mnie w blogu będą miały charakter prywatny. Mimo, że będę prowadził blog wykorzystując moją najlepszą wiedzę wynikającą z doświadczenia zawodowego i prywatnego, żadne prezentowane tu opinie lub informacje nie powinny być rozumiane jako stanowisko organizacji, do których należę lub w których pracuję (chyba, że byłoby to jasno i bezpośrednio sformułowane we wpisie).

Anonymous (niezweryfikowany), Czw, 2007-03-22 19:27

Serdeczne pozdrowionka Jacku i powodzenia w rozwoju bloga:)
Monika M

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania