Skip to: Menu | Main content

OpenOffice Polska

Jacek Łęgiewicz, Czw, 2006-12-14 00:44

OpenOffice PolskaOpenOffice Polska jest polską firmą informatyczną zajmującą się produkcją, dystrybucją oraz świadczeniem pomocy technicznej dla oprogramowania biurowego OpenOfficePL. Pakiet ten jest zbudowany w oparciu o OpenOffice.org i przeznaczony dla użytkowników domowych, małych i średnich firm, urzędów oraz edukacji.

Od 2002 roku firma aktywnie promuje oprogramowanie obsługujące otwarte standardy poprzez reklamy obsługujących je aplikacji w gazetach komputerowych, artykuły, uczestnictwo w targach i konferencjach, wsparcie organizacji
non-profit i jednostek edukacyjnych.

Dla OpenOffice Polska otwarte standardy to swoisty przepis na prowadzenie biznesu. Firma oferuje komercyjne wersje rozwijanej przez siebie na otwartych zasadach aplikacji bazodanowej Kexi. OpenOffice Polska uczestniczy też w
rozwoju oprogramowania KOffice, które jako pierwsze zaczęło obsługiwać standard OpenDocument jak swój format dokumentów.

W 2005 roku, w ramach rozwoju Kexi, firma zaangażowała się też w przygotowanie oceny jakości bazodanowej części formatu OpenDocument.

Więcej informacji: http://openoffice.com.pl/

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Więcej informacji na temat formatowania