Skip to: Menu | Main content

koalicjanci

7bulls.com

VaGla, Czw, 2006-12-14 01:20

7bulls.com Sp. z o.o. promuje rozwiązania dostępne wraz z kodem źródłowym i oprogramowanie open source. Naszym klientom oferujemy pełny kod źródłowy do wszystkich elementów realizowanych projektów jak również wieczystą gwarancję dla danej konfiguracji. Korzystamy z bogatego zaplecza aplikacji i systemów open source, dzięki czemu nasi klienci nie są uzależnieni od jednego dostawcy.

Zarząd i pracownicy 7bulls.com Sp. z o.o. wspierają działalność stowarzyszeń związanych z wolnym oprogramowaniem i aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z promowaniem wolnego

7thGuard.net

VaGla, Czw, 2006-12-14 01:15

Serwis 7thGuard.net od swojego powstania w 2001 roku promuje otwartość standardów wykorzystywanych w informatyce. Otwartość standardów jest głównym sposobem zrównania szans dużych i małych firm w branży IT, sprzyja rozwojowi technicznemu i uniezależnia odbiorców oprogramowania od jego dostawców. W ten sposób jednocześnie sprzyja użytkownikom, bo daje im pełną możliwość wyboru producenta oprogramowania, oraz producentom - gwarantując wolność konkurencji.

ABA

kigsgh, Czw, 2006-12-14 01:14

logo ABA
Krakowska firma ABA PHC Joanna Barbaszewska istnieje od 1990 r. i od samego początku zajmowała się profesjonalnymi systemami informatycznymi głównie opartymi o systemy rodziny UNIX oraz związanymi z tym systemem rozwiązaniami sieciowymi – a więc rozwiązaniami określanymi jako OpenSystems. Firma ABA uruchamiła (między innymi) jedną z pierwszych sieci wykorzystujących protokół TCP/IP w Administracji Państwowej (w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie).

Obecnie firma ABA zajmuje się produkcją specjalistycznego

Adobe

Jacek Łęgiewicz, Czw, 2006-12-14 01:13

logo AdobeAdobe Systems Incorporated, powstała w 1983 roku firma dostarcza na rynek produkty związane z m.in. tworzeniem i wymianą dokumentów elektronicznych oraz wsparciem procesu obróbki graficznej. Adobe Systems Incorporated od wielu lat aktywnie wspiera tworzenie i promocje otwartych standardów, w ostatnim okresie firma przekazała powszechnie znany format PDF do organizacji standaryzacyjnej ISO.

Altar

VaGla, Czw, 2006-12-14 01:10

Altar od 16 lat tworzy systemy informatyczne na platformy Unix i Linux przy wykorzystaniu relacyjnych baz danych. W ofercie firmy znajdują się m.in. system do elektronicznego obiegu dokumentów i system workflow, których zadaniem jest praca z wieloma rodzajami dokumentów ich przetwarzanie. W związku z naszymi pracami wdrożeniowymi zauważyliśmy, że ze względu na masowe odejście od dokumentów papierowych na rzecz ich elektronicznej reprezentacji, znaczący staje się problem formatów przechowywanych danych. Dążymy do tego aby było możliwe - niezależnie od posiadanego oprogramowania - łatwe odczytywanie dokumentów przez uczestników procesu obiegu informacji.

Architecting the Enterprise Ltd.

kigsgh, Czw, 2006-12-14 01:09

Firma Architecting the Enterprise Ltd od początku swego istnienia w 2003 roku związana jest z The Open Group (która opracowała m.in. Single UNIX Specification...) i jej koncepcją „boundaryless information flow”. Współpracujemy także ściśle z Integration Consortium, którego celem jest opracowanie norm i dobrych praktyk zapewniających interoperacyjności systemów informatycznych.
Styl zarządzania informatyką jakim jest Enterprise Architecture, oraz w szczególności TOGAF – The Open Group Architecture Framework i jego ADM – Architecture Development Method - w których się specjalizujemy, są w naszym przekonaniu potężnymi narzędziami pozwalającymi w praktyce realizować otwartość rozwiązań.

DRSA

Jacek Łęgiewicz, Czw, 2006-12-14 01:06

logo DRSADRSA jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym, działającym na rynku od 2002 r. Od początku swojego istnienia popieramy każdą inicjatywę, której celem jest rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Dotyczy to zarówno naszej bezpośredniej działalności, jaki i innych, pokrewnych branż. Otwartość standardów umożliwia użytkownikom wolność wyboru oprogramowania spośród wielu konkurencyjnych i korzystnych ofert. Wszystko mogłoby tak wyglądać, jeśli tylko zrównane zostaną szanse małych i dużych firm z branży IT.

ERP5

kigsgh, Czw, 2006-12-14 01:06


Zajmujemy się tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań biznesowych, bazując na zintegrowanym systemie informatycznym ERP5. Dzięki nowatorskiej architekturze oraz oparciu całego systemu na Wolnym Oprogramowaniu użytkownicy otrzymują wielce pomocne narzędzie pracy, wspierające poszczególne sfery działalności firmy tj. zarządzanie finansami, zarządzanie sprzedażą, zarządzanie zamówieniami, zarządzanie zakupami, zarządzanie relacjami z klientami (CRM), zarządzanie obiegiem dokumentów (DMS Document Management System), zarządzanie wiedzą (KM Knowledge Management) oraz gospodarkę magazynową.

IBM

VaGla, Czw, 2006-12-14 01:05

International Business Machines Corp.IBM głęboko wierzy w otwarte standardy. Komunikacja oparta na otwartości i współoperacyjności oraz gwarancja wymiany informacji mają naszym zdaniem najwyższą wagę dla rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. Zdolność do efektywnego znalezienia, wykorzystania, zabezpieczenia oraz wymiany informacji jest wyróżnikiem sukcesu w dzisiejszej gospodarce. Zdolność tą umożliwia korzystanie z otwartych standardów wymiany informacji (jak OpenDocument Format, ODF), które gwarantują rządowi i obywatelom wolny wybór technologii i pełną kontrolę nad nią.

Internet Society Poland

VaGla, Czw, 2006-12-14 01:00

logo ISOC PolskaInternet Society (ISOC) propaguje rozwój Internetu i społeczeństwa informacyjnego. Do ISOC należy większość światowych pionierów Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach. W ramach Internet Society działają Internet Engineering Task Force (IETF) i Internet Architecture Board (IAB), które od zarania określają podstawowe standardy techniczne Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach i regionach świata.

Na poziomie europejskim oddziały narodowe ISOC zrzeszone są w Internet Society European Coordination Council Board.

Macrologic

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:50

Macrologic dostarcza przedsiębiorstwom rozwiązania informatyczne wspomagające realizację ich celów biznesowych. Naszym głównym produktem jest pakiet rozwiązań z rodziny Xpertis, które wspierają następujące dziedziny prowadzenia biznesu: ewidencję i planowanie zasobów (ERP), zarządzanie informacją i wiedzą (KM, CRM), analizy zarządcze (BI).

Wspieramy naszych klientów w podejmowaniu strategicznych decyzji. Dostarczamy wiedzy o sytuacji ich przedsiębiorstwa. Doskonalimy sposoby działania we wszystkich obszarach działalności. Usprawniamy mechanizmy wymiany informacji.

Novell

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:45

Novell jest wiodącym na świecie producentem oprogramowania sieciowego, który wiele lat temu zdecydował się oprzeć rozwój swoich produktów na otwartych standardach. Firma jest silnie zaangażowana we wspieranie organizacji i firm promujących stosowanie otwartych standardów.

Jednym z elementów tej polityki jest inicjowanie lub promowanie otwartych (open source) projektów standaryzacyjnych oraz aktywne członkostwo w organizacjach takich jak: Association for Retail Technology Standards (ARTS), Blade.org, Calendaring & Scheduling Consortium, China Linux Standards Group, Distributed Management Task Force (DMTF), Eclipse, Enterprise Grid Alliance, Free Standards Group, The Internet Engineering Task Force (IETF), Interop Vendor Alliance, Java Community Process (JCP), Liberty Alliance Project (LAP), OASIS, ODF Alliance, OpenForum Europe, OSDL, Power.org, Software & Information Industry Association (SIIA), Storage Networking Industry Association (SNIA), Open Group, Web Services Interoperability Organization (WS-I).

pl.OpenOffice.org

lmj, Czw, 2006-12-14 00:45

logo OpenOffice.orgZadaniem zespołu pl.OpenOffice.org jest przystosowywanie pakietu biurowego OpenOffice.org do potrzeb polskich użytkowników, promocja pakietu w Polsce i wspieranie wolnych standardów wymiany informacji takich jak OpenDocument. Pakiet jest obecnie wyposażony w polski słownik ortograficzny, słownik synonimów, odpowiednie zasady podziału wyrazów, polską dokumentację i pomoc, zasady autokorekty, a w przygotowaniu jest także korektor gramatyczny.

OpenOffice Polska

Jacek Łęgiewicz, Czw, 2006-12-14 00:44

OpenOffice PolskaOpenOffice Polska jest polską firmą informatyczną zajmującą się produkcją, dystrybucją oraz świadczeniem pomocy technicznej dla oprogramowania biurowego OpenOfficePL. Pakiet ten jest zbudowany w oparciu o OpenOffice.org i przeznaczony dla użytkowników domowych, małych i średnich firm, urzędów oraz edukacji.

Od 2002 roku firma aktywnie promuje oprogramowanie obsługujące otwarte standardy poprzez reklamy obsługujących je aplikacji w gazetach komputerowych, artykuły, uczestnictwo w targach i konferencjach, wsparcie organizacji

Oracle

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:40

W specyficznym świecie oprogramowania komputerowego, jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości i przydatności produktów, jest swoboda w wyborze technologii informatycznych. To właśnie ta wolność pozwala tworzyć aplikacje w taki sposób, aby w pełni spełniały założone wymagania użytkowników. Oracle od początku swego istnienia angażuje ogromne zasoby we wszelkie inicjatywy wspierające tak postawione cele; jednym z przejawów tej działalności jest tworzenie, testowanie, optymalizacja i rozpowszechnianie technologii Open Source, zwłaszcza w linii produktów warstwy pośredniej wchodzących w skład pakietu Oracle Fusion Middleware.

Rodan Systems

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:35

Rodan Systems SA jest producentem oprogramowania wspierającego zarządzanie informacją. Z produktów i rozwiązań opartych o platformę OfficeObjects® korzystają przede wszystkim instytucje państwowe i samorządowe, które ze względu na specyfikę działalności są najbardziej zainteresowane wykorzystaniem otwartych standardów w praktyce. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, produkty i rozwiązania OfficeObjects są przystosowane do współpracy z oprogramowaniem i narzędziami typu open source, a także wspierają otwarte standardy wymiany informacji poprzez umożliwienie obsługi różnych wzorców dokumentów. Takie wykorzystanie oprogramowania OfficeObjects przyczynia się do zmniejszenia kosztów funkcjonowania nowoczesnej administracji oraz większego bezpieczeństwa i elastyczności wymiany informacji publicznych.

Software AG Polska

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:30

Od dłuższego czasu Software AG aktywnie wspiera inicjatywy związane z wykorzystaniem otwartych standardów, dlatego też nie mogło nas zabraknąć wśród firm inicjujących działalność KROS. Otwarte standardy dają szansę tworzenia dojrzałych środowisk informatycznych zarówno w dużych, jak i małych firmach, we wszystkich obszarach gospodarki. Zaangażowanie firmy Software AG w rozwój open source znajduje również odzwierciedlenie w oferowanych przez nas rozwiązaniach, w których zastosowanie znalazły otwarte standardy.

Stowarzyszenie Linux Profesjonalny

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:25

Stowarzyszenie Linux Profesjonalny jest organizacją zrzeszająca przedstawicieli producentów Linuksa, firm produkujących oprogramowanie lub sprzęt dla Linuksa, wspierających rozwój zarówno samego systemu jak i sprzętu oraz oprogramowania Open Source, firm oferujących usługi związane z Linuksem. Zadaniem SLP jest szeroko pojęty marketing i lobbing profesjonalnych rozwiązań dla Linuksa i Open Source wśród grup potencjalnych klientów. SLP jest organizatorem Kongresu Linuksa Profesjonalnego, którego II edycja odbyła się w 2006 r. Zadaniem Stowarzyszenia jest także reprezentowa

Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO

VaGla, Czw, 2006-12-14 00:20

Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO jest jedyną w Polsce organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców i producentów oprogramowania komputerowego. PRO działa na mocy Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku oraz decyzji Ministra Kultury. Stowarzyszenie PRO zarejestrowane zostało w dniu 19 września 1992 roku. Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie zrzesza 54 Członków. Są to duże firmy informatyczne oraz reprezentanci małych i średnich przedsiębiorstw. Stowarzyszenie działa na wielu obszarach.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Dariusz Siedlecki, Czw, 2006-12-14 00:19

Logo Stowarzyszenia Wikimedia PolskaStowarzyszenie Wikimedia Polska jest organizacją typu non-profit zajmującą się promowaniem i wspieraniem projektów Wikimedia (takich jak Wikipedia, wolna encyklopedia) w Polsce.

Otwarte standardy są szeroko wykorzystywane w obrębie projektów Wikimedia, tak przez oprogramowanie i programistów, jak i końcowych użytkowników. Upatrujemy w nich naturalne przedłużenie idei wolnej treści i wolnego oprogramowania.

Więcej informacji: wikimedia.pl

Subskrybuj zawartość